داود شهبازی بنیان‌گذار ماهی میگو کارشناس ارشد مدیریت بازاریابی-گرایش بازاریابی از دانشگاه آزاد کرمان واحد علوم و تحقیقات و کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه هرمزگان به‌عنوان کارآفرین و فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ است.

ایده شکل‌گیری فروشگاه ماهی میگو

مؤسس ماهی میگو درباره ایده شکل‌گیری شرکت می‌گوید: سال‌های دانشجویی دوستانی داشتم که از اقسا نقاط کشور برای ادامه تحصیل به جنوب آمده بودند، آن‌ها اطلاعات کمی در مورد تفاوت ماهیان ازلحاظ ظاهر و طعم داشتند از طرفی زمانی که آن‌ها را به منزل دعوت می‌کردم و از غذاهای دریایی از آن‌ها پذیرایی می‌کردم، از طعم متفاوت و لذیذ غذاها احساس رضایت می‌کردند، یکی از تفریحات ما در دوره دانشجویی ماهیگیری بود ساعت‌ها کنار ساحل  می‌نشستیم و از زیبایی و عظمت دریا کمال آرامش می‌بردیم ، دوره دانشجویی یکی از بهترین دوران برای من بود .

بعد از فارغ‌التحصیلی هر بار که دوستانم برای دیدار به بندرمی آمدند سوغات شهرشان به‌عنوان هدیه می‌آوردند. من هم به‌عنوان تشکر ماهیان ، میگو موردعلاقه‌شان را با بسته‌بندی مخصوصی که تازگی محصولات حفظ شود برای آن‌ها ارسال می‌کردم.

این تجربه جرقه یک ایده تجاری برای ما شد، که امروز با اسم تجاری ماهی میگو اون رو می‌شناسیم.  محصولات دریایی در شهرهای که محصور در خشکی هستند مانند تهران ، کرج ، هیچ فرقی نمی‌کنه که در کدوم منطقه از ایران سکونت دارند، می‌توانند محصولات دریایی با کمک فناوری در کوتاه‌ترین زمان به میزهای غذاخوری‌شان راه پیدا کنند گرچه یافتن بازار ماهی در بیشتر شهرها دشوار نیست و این روزها بیشتر فروشگاه‌های خرده‌فروشی مدرن غذاهای دریایی می‌فروشند، که به دلیل انجماد محصولات برای ماندگاری بیشتر آن‌ها را دچار افت شدید کیفی می‌کنند اما فناوری انتخاب‌های بیشتری به مصرف‌کننده داده است اکنون ، با بسته‌بندی ، حمل‌ونقل و تجهیزات ذخیره‌سازی مدرن ، امکان تهیه محصولات صید روز که تازگی و کیفیت بالای دارند  در مکان‌هایی که دور از مناطق ساحلی هستند، فراهم است. ماهی میگو به فروشگاه آنلاینِ، دسترسی به اینترنت تنها شرط خرید از فروشگاه است.

با راه‌اندازی یک سایت الکترونیکی در کنار همکاران جوان و متخصص در حوضه‌ی دیجیتال توانستیم در سریع‌ترین حالت آبزیان جنوب کشور را از دریا بدون واسطه به منازل شما می‌رسانیم و ازنظر کیفی، محصولی را ارائه می‌دهیم که هیچ تفاوتی باکیفیت ماهی که مردمان محلی و بندر نشین استفاده می‌کنند نداشته باشد و شما نیز از طمع لذیذ ماهی و میگو جنوب بهره‌مند شوید.