ماهی کفشک جنوب ، غذای مقوی سفره شما

ماهی کفشک جنوب

به جرات می توان گفت ماهی کفشک جنوب یکی از لذیذترین ماهیان جنوب به حساب می آید . چون تمام خصوصیات و مواد مغذی مورد نیاز بدن را دارد.

  • نام انگلیسی: Indian halibut
  • نام بومی: چلابی ، چوولابی

 

طعم ماهی کفشک جنوب

این ماهی دارای گوشتی سفید و بدون خار است ، گوشت ماهی کفشک جنوب طعم بسیار لذیذ دارد که با هر ذائقه ای جور در می آید . برای ته چین و قلیه ماهی از آن استفاده می کنند .

ماهی کفشک در اصطلاحی به آن ماهی پهن نیز می گویند و از جمله خصوصیات این ماهی رنگ بدن آن می باشد که قوه ای رنگ است. ‌

بیشتر بافت بدن این ماهی را آب تشکیل داده است، میزان پروتئین موجود در این ماهی به گونه ایست که شما با خوردن این ماهی ۵۰ درصد از نیاز روزانه خود را به پروتئین تامین می کنید.

خواص ماهی کفشک جنوب

خواص ماهی کفشک جنوب متعدد بوده که ازمیان آن ها می توان به وجود آهن، کلسیم و فسفر اشاره کرد. مصرف این ماهی در بهبود عملکرد مغز و کاهش کلسترول خون موثر است.

امگا ۳ موجود در ماهی کفشک می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد و در نتیجه از سکته های قلبی جلوگیری کند. اسید چرب امگا۳ در علائم بهبود افسردگی نیز بسیار مفید است.

گوشت ماهی کفشک بسیار لطیف است. گوشت خوش طعم و بدون استخوان این ماهی باعث شده تا بیشتر برای سوخاری کردن از آن استفاده کنند.در انواع غذاهای دیگر مانند قلیه و ته چین نیز از آن استفاده می شود.

ماهی کفشک از لذیذترین ماهیان جنوب به حساب می آید زیرا دارای طعم لذیذ و سرشار از مواد مغذی برای بدن است.

ماهی کفشک دارای چربی غیر اشباع بسیار خوبیست به همین دلیل در کاهش کلسترول نقش بسیار خوبی دارد و باعث سلامت قلب در افراد می شود.

ارزش غذایی در 100 گرم کفشک

بیش از 80 درصد بدن ماهی کفشک جنوب را آب تشکیل می دهد . 23/4 درصد پروتئین موجود در آن می تواند تا 50 درصد نیاز روزانه بدن ما نسبت به پروتئین را تامین کند، که این میتواند یک گزینه عالی بری ورزشکاران و بدنسازان میباشد.

پس توصیه تیم فروشگاه “ماهی میگو” استفاده مداوم از ماهی کفشک برای ورزشکاران است.

این ماهی منبع غنی سدیم است که در 100 گرم آن چیزی در حدود 56/3 درصد سدیم وجود دارد .

چربی این ماهی نیز در 100 گرم 3/51 درصد می باشد و کالری که از خوردن 100 گرم این ماهی بدست می آید در حدود 12/1 درصد می باشد .

ماهی کفشک و داروینیسم

این ماهی با ظاهر شگفت خود مثال خوبی برای طرفداران نظریه تکامل داروین را ارائه می‌کند.

کفشک‌ماهی در ابتدا شبیه به ماهی حلوا است یک بچه کفشک ماهی خیلی طبیعی به نظر می رسد اما از زمانی که مثل ماهی حلوا دنبال شکار نمیرود و

تصمیم میگیرد کف دریا به یک پهلو بخوابد و استتار کند و تنبلی پیشه کند و منتظر غذا باشد تغییر آغاز میشود.

چون کف دریا استتار کرده دقیقا نیمی از بدنش که به سمت دریا خوابیده کاملا سفید است و طرف دیگر بدنش که با آب تماس دارد رنگی مانند محیط اطرافش دارد.

همین استتار باعث میشود که او مخفی باشد و به آسانی شکار کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید برای تهران و سایر شهرها


مصرف بیش از حد این ماهی به مانند بسیاری از ماهی های دیگر همچون  سنگسر در کودکان ، زنان باردار و شیرده به دلیل جیوه موجود در آن بسیار خطرناک است و می تواند به سیستم عصبی جنین ، نوزاد و کودکان آسیب برساند .

 مصرف ماهی در کودکان و زنان باردار نباید بیش از 340 گرم در هفته باشد .

فروشگاه "ماهی میگو"

شما همراهان گرامی میتوانید هر نوع ماهی و میگویی که مد نظرتان هست را با قیمتی به صرفه و زمانی مناسب درب منازلتان تحویل بگیرید.

1 دیدگاه برای “ماهی کفشک جنوب ، غذای مقوی سفره شما

  1. اشتراک‌ها: ماهی کفشک جنوب ، غذای مقوی سفره شما - خرید ماهی و میگو تازه بندرعباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *