ماهی شیر تازه

مشخصات ماهی شیر تازه

دنبال گوشت خالص و بدون خار هستی؟!

جواب اینجاست..

ماهی شیر

ماهی شیر جنوب جز محبوب ترین و آشناترین نام ماهی در بین تمام ماهی ها در ایران است. این ماهی بواسطه خارهای کم و داشتن فقط یک تیغه میانی استخوانی، مناسب کودکان و افرادی است که گوشت بی خار ماهی را ترجیح می دهند. ماهی شیر از نظر میزان تیغ و استخوان جز دسته ماهی های کم تیغ است.

ماهی شیر ماهی بدون بو: 

ماهی شیر جنوب پولک بسیار ریزی دارد و به همین دلیل جز دسته ماهی های هست که خیلی زود در معرض فاسد شدن و افت کیفیت قرار می گیرد و اگر زمان زیادی از صید آن گذشته باشد بوی زهم آن زیاد است. ولی نکته قابل ذکر این است که اگر ماهی شیر تازه باشد کمترین میزان بوی زهم را دارد و بهترین گزینه برای انتخاب است.

از طرفی گوشت ماهی شیر کمی چرب است و بعضی این چربی را دوست ندارند و افراد زیادی هم این چربی را علت انتخاب زیاد ماهی شیر می‌دانند.بنابراین ماهی شیر جز ماهی های کم بو به حساب می آید.

 همچنین بخوانید راه های تشخیص ماهی شیر تازه از کهنه

میزان ضایعات ماهی شیر:

نصف بیشتر ماهی های جنوب هنگام فیله شدن 50 درصد ضایعات به جای می‌گذارند. فیله ماهی شیر ۶۵ درصد گوشت خالص بدون استخوان و تیغ رو داراست و تنها ۳۵ درصد ضایعات دارد.

شاید بتوان گفت کمترین میزان ضایعات در بین تمامی ماهیان جنوب را داراست. این دلیل واضحی برای محبوبیت این ماهی هنگام انتخاب می باشد.

مشخصات ماهی شیر تازه  بخوانید تشخیص ماهی تازه از گهنه

میزان تیغ ماهی شیر:

نکته بعد میزان استخوان و تیغ ماهی شیر جنوب هست. این ماهی یک اسکلت استخوانی دارد که موقع فیله شدن براحتی جدا می شه. میزان تیغ کمی دارد که نزدیک قسمت سر ماهی هست و براحتی از گوشتش جدا می شود.

سایز ماهی شیر:

نکته دیگر اینکه ماهی شیر جنوب از نظر سایز بندی دارای ابعاد و وزن های متفاوت است.

ماهی شیر از ۵۰۰ گرم هست تا  ۲۰ کیلو گرم و حتی بیش از آن است.در اکثر استان های جنوبی ایران تا وزن ۳ کیلو رو  بعنوان بچه شیر و بالاتر از آن بعنوان شیر دسته بندی می کنند .

بنابراین دست خریدار برای خرید ماهی شیر باز هست که وزن و ابعاد مورد نظر خودش رو انتخاب کنند.

این نکته در محبوبیت و انتخاب بیشتر ماهی شیر تاثیر گذار هست.

هر یک از نکات بالا بعلاوه طمع گوشت بی نظیر این ماهی که بسیار موردنظر هست کافی است که این ماهی جز بهترین ماهی ها و  محبوب ترین ماهی های جنوب باشد.

مشخصات ماهی شیر تازه  بخوانید تشخیص ماهی تازه از گهنه

 

مشخصات ظاهری ماهی شیر:

شیرماهی یا ماهی شیر از خانواده تون ماهیان است این ماهی دارای بدنی دوکی شکل و کشیده با مقطع عرضی بیضی شکل می باشد. سطح بدن آن صاف و خاکستری با انعکاس زیبایی از رنگ های آبی و نقره ای است. از خانواده تن ماهیان بوده و یکی از بهترین آنهاست.

دهان آن انتهایی و فاقد کیسه شنا است. روی بدنشان نوارهایی عمودی وجود دارد که گاهی به نقاط عمودی تبدیل می شوند که تعداد آن ها در ماهی های بالغ 40 تا 50 عدد است. و در ماهی های جوان کمتر از 20 عدد می باشد و این نقاط به صورت نقطه های بیضی بزرگ و تیره روی بدنشان دیده می شود.

همچنین این ماهی های دو باله پشتی دارند و بدن سبیلک هستند. ماهی شیر جنوب به واسطه شکارچی بودن، دندان داشته و از ماهی های کوچکتر تغذیه میکند. پولک های آن بقدری ظریف هستند که با اولین تماس دست محو میشوند. از این رو در هنگام عرضه، بدون پولک است.

شناخت ماهی شیر از روی بافت گوشت:

ماهی شیر جنوب گوشت سفید رنگی دارد و بافت گوشت آن بسیار نرم است. گوشت نرم ماهی شیر بعد از پخته شدن نرمی خود را حفظ می کند. بافت لایه ای آن باعث می شود موقع سرخ کردن، قلیه ماهی یا شکم پر، گوشتش از هم جدا نشود.

برای مثال ماهی سنگسر یا شعری گزینه خوبی برای ماهی شکم پر نیستند. این ماهی ها گزینه مناسبی برای قلیه های خوشمزه جنوبی و سرخ کردن به شمار می‌آیند. و یا ماهی شوریده یا راشگو رو بیشتر سرخ می کنند و کمتر برای قلیه مناسب هست.

بنابراین ماهی شیر گزینه ایده آلی برای پخت انواع غذاهای دریایی است و این بر محبوبیت ماهی شیر افزوده است. از سرخ کرده و کبابی ماهی شیر گرفته تا آب پز و بخارپز این ماهی، بینظیر است.

همچنین مناسب ساندویچ ماهی مدیترانه ای و حتی سالادهای فرانسوی است. شاید به همین دلیل است که از سرآشپزهای حرفه ای گرفته تا بی تجربه ترین افراد، عاشق ماهی شیر میشوند!

ارزش غذایی ماهی شیر:

ماهی شیر جنوب حاوی مقدار بالایی ید و کلسیم است که یکی از مواد مورد نیاز بدن است. ماهی شیر همچنین منبع خوبی از ویتامین های D و D3 است که در سلامت عمومی بدن موثر است.

ماده دیگر موجود در گوشت ماهی شیر، امگا 3 است که علاوه بر تمام مزایایی که تا امروز از آن شنیده ایم، موثرترین ماده برای جوانسازی بدن است.

ماهی شیر برای همه مناسب است! میتوان گفت برای افراد زیر مناسب تر است:

برای ورزشکاران و کسانی که به سوخت و ساز بالاتری نیاز دارند.

برای کسانی که تیروئید آنها کم کار است.

خانم ها بخصوص خانم های باردار و مادران شیرده

کودکان

سالمندان و تمام کسانی که میخواهند پیری را به تعویق بیاندازند.

ماهی شیر بهترین گزینه برای خانم های باردار و مادران شیرده است:

به دلیل وجود ید در گوشت ماهی شیر، که درتکامل و رشد جنین و کودکان، نقش بسیار مهمی دارد. ید از مواد مهم و مورد نیاز برای تامین و تنظیم سوخت و ساز بدن نیز هست.

بیشتر بخوانید: جدول ارزش غذایی ماهی

محل زندگی ماهی شیر:

ماهی شیر جنوب از جمله ماهی های استخوانی دریازی هستند که در نواحی مجاور ساحل و پلاژیک، اقیانوس رو و در مناطق گرمسیری و در اعماق 10 تا 70 متری آب ها زندگی می‌کنند.

آن ها بومی خلیج فارس و دریای عمان، دریای اندامان، جریان آگولاس، اقیانوس اطلی، اقیانوس هند، اقیانوس آرام، خلیج عدن، خلیج عقیه، خلیج تایلند، خلیج کیمبی، خلیج لاگونوی، خلیج لیت، خلیج لینگاین، خلیج اورموک، خلیج پانای، خلیج راگی، دریای ژاپن، دریای بنگال، دریای عرب، دریای اندونزی، دریای سرخ، دریای سمر و به طور کلی در حاشیه های منطقه فلات قاره تا آب های کم عمق ساحلی پراکنده اند و در آب هایی با شوری کمتر و کدر نیز بیشتر دیده می شوند.

همچنین آن ها ار می توان در شیب های دریای و نیز شیب های صخره ایی و تالاب های دریایی یافت.

مشخصات ماهی شیر تازه  بخوانید تشخیص ماهی تازه از گهنه

فصل تخم ریزی ماهی شیر:

جنس نر و ماده ماهی شیر شبیه به هم هستند. آن ها معمولا تخم های خود را در آب های آزاد رها می کنند و از تخم ها و نوزادان مراقبت نمی کنند. فصل تخم ریزی در این ماهی براساس خصوصیات دما تغییر می کند.

ماده این ماهی ها در برخی از آب ها مثل آب های استرالیا چندین بار در طی فصل و در طی دو تا شش روز البته این هم بستگی به خصوصیات مکانی دارد، تخم ریزی می کند.

آن ها دور از شیب صخره ایی و حاشیه ها به صورت اجتماعی و گروهی تخم ریزی می کنند و محل تخم ریزی را ترک می کنند.

اما ماهی های مهاجر بعد از تخم ریزی به صورت دسته هایی با ماهیان دو و سه ساله از محل صدها کیلومتر دور می شوند و در فصل زمستان دورباره به محل بر می گردند.

ماهی شیر جنوب از ماهیان کوچکی مانند: آنچوی، شگ ماهیان، کفال ماهیان کوچک، اسکوئیدها و میگوها تغذیه می کنند. آن ها ترجیح می دهند به تنهایی شکار کنند.
شیرماهی از نظر ارزش اقتصادی، باارزش است و صید تجاری و ورزشی دارد.

دانلود فایل pdf مقاله

شما همراهان گرامی میتوانید در سرتاسر ایران با خرید از فروشگاه “ماهی میگو” سفره خودتان را با غذاهای دریایی مزین کنید.